Družobná návšteva mladých futbalistov v Poľsku

V dňoch 23. – 25. júna 2017 sa naši najmladší futbalisti prvýkrát vybrali na družobnú návštevu nášho partnerského mesta Konstantynow. Cieľom ich takmer sedemhodinovej cesty autobusom bola účasť na dobre obsadenom medzinárodnom futbalovom turnaji vo vekovej kategórii U 10 (ročník 2007 a mladší).

Keďže turnaj sa hral s sobotu a nedeľu od predpoludňajších hodín, na cestu sa tím vybral už v piatok ráno. Po privítaní predstaviteľmi samosprávy mesta a ubytovaní v peknom horskom penzióne, mužstvo si ľahko zatrénovalo, aby vyhnalo zo seba cestovnú únavu po náročnej ceste. Večer ešte absolvovalo krátku vychádzku do okolitých lesov.

Turnaj mužstvo absolvovalo v oklieštenej zostave, pretože turnaja sa nezúčastnili viacerí hráči / chýbajúce pasy, choroby, rodinné dôvody /, no i tak sa na kvalitnom turnaji nestratili. Súťaže sa zúčastnilo 16 tímov z významných futbalových miest – Lodže, Lubina či  Wroclawy. Naši mladí futbalisti skončili na peknom šiestom mieste, keď v druhom hracom dni už bolo na nich vidieť badateľnú únavu.

Naši chlapci sa postupne stretli s mužstvom LKS Lodž , s ktorým vyhrali 3:1, so Sląskom Wroclaw  prehrali 2:4 a vyhrali nad KAS Konstantynów Lódzki   4:0. V skupine skončili na druhom mieste a postúpili do bojov o prvé až ôsme miesto. Tu ich hneď na úvod čakal ťažký super Górnik Zabrze, na ktorého nestačili a prehrali 2:4.

Potom si jednoznačne poradili s akadémiou Feniks Łódź  s výsledkom 3:0. V boji o piate miesto prehrali s chlapcami Akademia Raków Częstochowa  1:3 a obsadili celkové šieste miesto. Najlepším strelcom mužstva bol Lukáš Koščák so siedmymi gólmi a najlepším hráčom František Gallik.