Majstrovstvá SR žiakov ZŠ v šachu

Každoročne sú organizované pre žiakov škôl rôzne športové, či kultúrne súťaže, ktoré sú postupové. Šach patrí do tejto kategórie činností. Ako som už uviedol v predchádzajúcich článkoch, v okrese v šachu žiakov ZŠ dominujeme.

S postupujúcimi sme sa 25. novembra zúčastnili krajského kola v Humennom. Svoje želiezka sme mali hlavne v kategórii dievčat. Turnaj sa hral na 7 kôl, s tempom 2 x 15 minút na zápas plus 5 sekúnd na ťah. Medzi 34 dievčatami skončila napokon Katka Dudašková – IX.C celkovo štvrtá a ako prvá náhradníčka sa napokon kvalifikovala do celoslovenského finále. Ivana Stolárová – VIII.C obsadila 10. miesto a Štefan Strela – VII.A bol dvadsiaty druhý.

Celoštátne finále sa uskutočnilo, presne na sviatok sv. Mikuláša, 6. decembra v Topoľčanoch. Zišla sa veľmi silná konkurencia, v podstate tam bola celá slovenská mládežnícka špička v šachu. Katke sa napokon podarilo vybojovať 2,5 bodu za dve víťazstva a jednu remízu a skončila so cťou na 22. mieste. Chcem povedať, že to bolo vôbec po prvý raz, čo sa zástupcovi lendackého šachu podarila účasť v takomto finále. Blahoželám a ďakujem za vzornú reprezentáciu školy a obce.