Novoročný volejbalový turnaj

Prvý januárový víkend v našej obci patril volejbalu. VK Junior Poprad, VK Spišská Nová Ves, VK Vranov nad Topľou a naše dievčatá prijali pozvanie a zúčastnili sa Novoročného turnaja vo volejbale starších žiačok. Volejbalistky z Liptovského Hrádku sa turnaja nezúčastnili z dôvodu chorobnosti dievčat. Už po tretí rok tento turnaj organizuje VK ZŠ Lendak v spolupráci s Obcou Lendak.

Za účasti štyroch družstiev sme hrali systémom každý s každým. V priebehu jednotlivých zápasov sme videli množstvo krásnych volejbalových akcii, bojovnosti a kus žiackeho volejbalového umenia. Hralo sa s nasadením, striedali sa pekné okamihy so slabšími.

Po ukončení zápasov sme tento turnaj vyhodnotili. 1.miesto získal VK Junior Poprad, 2.miesto VK Spišská Nová Ves, 3.miesto VK Vranov nad Topľou a 4.miesto VK ZŠ Lendak. Prvé tri družstva boli ocenené trofejami, medailami a diplomom. Touto cestou chceme poďakovať vedeniu školy a Obci Lendak za podporu pri organizovaní týchto turnajov. Zároveň Obci Lendak ďakujeme za spomienkové predmety pre trénerov.

V závere turnaja sme vyhodnotili aj najužitočnejšie hráčky na ihrisku za jednotlivé tímy. Za Poprad bola ocenená Michaela Bezáková, za Spišskú Novu Ves Daniela Morihladková, z Vranova nad Topľou kapitánka Gabriela Bartková a z našich dievčat Anička Budzáková. Ceny pre dievčatá venovali Drogéria Teta, Elektro Tomáš Budzák a Autobusová doprava Tomáš Hudák.

Na záver chcem citovať svojho kolegu z Popradu, ktorý o tomto turnaji hovorí: „ Tento turnaj nie je veľký, ale vždy sa tu stretne partia ľudí, ktorí majú radi volejbal a snažia sa, aby sa tento šport dostal medzi mladých.“ Veríme, že sa nám touto akciou aspoň trocha podarilo naplniť tento cieľ a o rok sa stretneme opäť.

Fotogaléria