VOLLEY CUP LENDAK OPEN 2017

V sobotu, 23. septembra 2017, sa uskutočnil volejbalový turnaj miešaných družstiev v priestoroch telocvične našej Spojenej školy. Cieľom bolo absolvovať prípravné zápasy pred novou sezónou a tak troška konfrontovať úroveň lendackého volejbalu so súpermi.

Do turnaja sa prihlásili štyri družstvá. Bolo potešením, že až dve z nich boli čisto domáce, zložené z odchovancov a súčasných hráčov a trénerov nášho klubu. Prvé hralo pod hlavičkou Spojenej školy a druhé, mládežnícke, malo názov JUNIOR Lendak. Ďalším družstvom bol TATRAFIT Tatranská Lomnica a PM (Počúvame manželky) Kežmarok. Hralo sa systémom každý s každým na 2 víťazné sety, pričom tretí set bol skrátený do 15 bodov.

Očami laika, ale aj podľa vyjadrení hostí, mal turnaj vysokú športovú úroveň. Všetky štyri tímy boli vyrovnané a predviedli krásny volejbal. Hneď v prvom zápase naši juniori výrazne potrápili favorita z Kežmarku a hoci podľahli 1 : 2 na sety, lopty -22, 22 a -6, získali si hneď rešpekt a uznanie súperov. V nasledujúcom zápase predviedlo pekný výkon družstvo SŠ Lendak, keď zdolali neskoršieho víťaza z Lomnice v pomere 2 : 1 na sety (23, -22, 10). Škoda druhého zápasu našich mládežníkov. Hrali s TATRAFITOM a dlho v oboch setoch viedli, len nezvládli koncovky. Prehrali v pomere 0 : 2 (-21, -21). Druhý zápas sa nevydaril ani Spojenej škole, podľahli tímu z Kežmarku 0 : 2 (-14, -24). V nasledujúcom vzájomnom zápase domácich družstiev boli šťastnejší učitelia a žiaci SŠ, ktorí tesne zdolali juniorov v pomere 2 : 0 (20, 22). Vyvrcholením bol posledný zápas. Kežmarčanom na celkové prvenstvo stačilo vyhrať jeden set no nestalo sa. Podľahli tímu z Lomnice 0 : 2 (-25, -14), i keď na konci prvého setu viedli 24 : 21, no nezvládli koncovku. V druhom sete už hrala rolu psychika.

Víťazom sa tak stal TATRAFIT Tatr. Lomnica so ziskom 7 bodov. Druhé miesto získali hostia z Kežmarku a tretí bolo družstvo SŠ Lendak. Obaja získali 5 bodov a aj pomer setov bol rovnaký – 4 : 3. O poradí tak rozhodol vzájomný zápas v prospech Kežmarku. Tabuľku uzavrelo družstvo JUNIOR Lendak s jedným bodom.

Staršie žiačky Lendaku už niekoľko sezón reprezentujú školu i obec v ligovej súťaži. Za ten čas sa niektoré dievčatá vypracovali na vysokú úroveň, čo dokazuje aj záujem mestských klubov o našu volejbalovú mládež. Asi málokto tuší, že v minulom ligovom ročníku bol Stanislav Ripka – VIII.C, členom VK JUNIOR Poprad, ktoré skončilo na 2. mieste na Slovensku, stalo sa teda vicemajstrom SR v kategórii starších žiakov! Za popradských dorastencov hrá aj Jozef Gallik. Juniorky Popradu tento rok posilnili Anna Budzáková a Dominika Ripková, obe sú skvelé, univerzálne hráčky, schopné hrať na akomkoľvek poste. Za juniorky Kežmarku ešte nedávno hrali Katka Budzáková a Zuzka Hudáčeková, v súčasnosti je v kádri tohto tímu Sára Špaková. Na svoj vek vynikajúcu úroveň dievčenského volejbalu prezentujú Jana Neupauerová – VII.A a Paulína Čerpáková – IX.A, čo predviedli aj na tomto turnaji.

Organizátormi podujatia boli Mgr. Mária Hudáčeková a Mgr. Tomáš Hudáček. Podujatie finančne podporila Obec Lendak. Verím, že náš volejbal bude napredovať a že sa dočkáme ďalších úspechov.